گلاب ارگانیک – افتخار گلاب زهرا، اعتبار بین المللی و کیفیت مثال زدنی

در سال ۱۳۵۶ بود که نخستین پاجوشها از کاشان وارد منطقه شد و پس از به بار نشستن گلهای محمدی و نصب چند دیگ تقطیر سنـتی فعـالیت شـرکت آغـاز شد. اکـنـون به همـت بنیـانگـزاران و پرسنل دلسـوز، پس از گذشت چهار دهه، گـلاب زهـرا بزرگترین واحد تولید گلاب گیری در کشور می باشد کشت گل محمدی درست زمانی به منطقه وارد شد که کشاورزان به کشت خشخاش روی آورده بودند. بنیانگزاران شرکت به کشاورزان منطقه گل کاری را آموختند و با پرداخت وام های قرض الحسنه و قـول خـرید تمـامی گل های حـاصله، به تشـویـق توسعـه کـشت گل محمدی پرداختند. با احترام به تعهد بانیان خویش، به منظور تأمـین معـیشـت کشـاورزان شـرکت کماکان به تعهــد خـرید تمـام گل‌های عرضه شده کشاورزان پایبند است. توسعه کشت گل محمدی در منطقه لاله زار در ارتقاء درآمد و رفاه کشاورزان زحمت کش تاثیر مهمی داشت و مانع مهاجرت و حاشیه نشینی روستاییان به شهر کرمان شد. نهایتا رونق اقتصادی منطقه به واسطه گلزارها، امروزه باعث مهاجرت معکوس ساکنین از کرمان به لاله زار گردیده است. در سال ۱۳۸۸ بنا به نیت خیر بنیانگزاران، در زمان حیات ایشان نصـف سهـام شـرکت به بنیاد خیـریه فرهنـگی و تربیــتی صنـعـتی واگـذار گـردید و اکنـون درآمد حـاصله برای حمـایت و رشــد ۲۲۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست در کرمان و بم استفاده می‌شود «نخستین واحد کشت و تولید محصول ارگانیک در ایران» این شــرکت با پشتکار و رعــایت دقیـق اصـول کشـت ارگانیــک گلستان های محمّدی و نیز رعایت استانداردهای تولید ارگانیک در فرایند استحصـال گـلاب و روغـن گل سـرخ و نیز بسته بندی در شیشه های مرغوب به عنوان نخستین واحد کشت و صنعت در کشـور نشـان ارگانیــک را از انجمـن خـاک انگـلستــان، یکی معتبرترین نهادهای بین المللی در زمینه ارگانیک، در سال ۱۳۷۸دریافت کرد.

گلاب زهرا

مشاهده محصولات

گلاب ارگانیک (تأیید شده توسط انجمن خاک انگلستان)

 

گلاب دو آتشه ارگانیک زهرا با عیار ۳±۳۰ از مرغوب ترین گلابهای تولیدی است که به کشورهای اروپایی نیز صادر می شود. در جهت رعایت استانداردهای ارگانیک و حفظ کیفیت، این محصول در بطریهای شیشه ای مرغوب بسته بندی می شود.

گلاب خالص، اعلا و شفاف لاله زار کرمان از لحاظ کیفیت تفاوت چشم گیری با دیگر مناطق کشور دارد. دلیل کیفیت برتر «گلاب زهرا» علاوه بر رعایت اصول کیفیت در تولید، اقلیم منطقه لاله زار کرمان است. این منطقه به دلیل ارتفاع بالای ۲۵۰۰ متر از سطح دریا و پایین بودن نقطه جوش، نیز آب و هوای خشک و خنک، شرایطی را فراهم می سازد که مواد معطر و مؤثره بیشتری در گلبرگ های گیاه جمع شود.

«گلاب زهرا» با مدیریت بالغ بر صد هکتار گلستان های ارگانیک خود و اعمال نظارت سیستماتیک و مستمر بر کشاورزان ارگانیک، نظارت بر آب و خاک، برداشت و بسته بندی در واقع نظارت بر چرخه کامل محصول ارتقای کیفیت محصول نهایی را کنترل و تضمین می کند. همچنین با حفظ شفافیت کامل در طول چرخه تجاری و توجه به مسئولیتهای اجتماعی، در معیشت و زندگی بسیاری از کشاورزان، روستاییان، کودکان بی سرپرست، مشتریان و در نهایت «گلاب زهرا» چرخه ای از سود و برکت ایجاد کرده است.

گواه کیفیت اعلای گلاب ارگانیک، ورود به بازار مصرفی ژاپن با سطح کیفیت بسیار بالا و سرسخت است. «گلاب زهرا» مفتخر است برای اولین بار در ایران، با مشاوره کارشناسان ژاپنی گلاب مخصوص آن کشور ، گلاب با EC تولید کند.آیا می دانستید؟

گلاب نشاط آور و برای مقابله با افسردگی اثر بخش است.

گلاب پاک کننده طبیعی و تلطیف دهنده پوست و چشم، و تقویت کننده لثه ها است.

گلاب توقیت کننده قلب و آرام بخش است.