کیفیت مثال زدنی – افتخار گلاب زهرا، اعتبار بین المللی و کیفیت مثال زدنی

در سال ۱۳۵۶ بود که نخستین پاجوشها از کاشان وارد منطقه شد و پس از به بار نشستن گلهای محمدی و نصب چند دیگ تقطیر سنـتی فعـالیت شـرکت آغـاز شد. اکـنـون به همـت بنیـانگـزاران و پرسنل دلسـوز، پس از گذشت چهار دهه، گـلاب زهـرا بزرگترین واحد تولید گلاب گیری در کشور می باشد کشت گل محمدی درست زمانی به منطقه وارد شد که کشاورزان به کشت خشخاش روی آورده بودند. بنیانگزاران شرکت به کشاورزان منطقه گل کاری را آموختند و با پرداخت وام های قرض الحسنه و قـول خـرید تمـامی گل های حـاصله، به تشـویـق توسعـه کـشت گل محمدی پرداختند. با احترام به تعهد بانیان خویش، به منظور تأمـین معـیشـت کشـاورزان شـرکت کماکان به تعهــد خـرید تمـام گل‌های عرضه شده کشاورزان پایبند است. توسعه کشت گل محمدی در منطقه لاله زار در ارتقاء درآمد و رفاه کشاورزان زحمت کش تاثیر مهمی داشت و مانع مهاجرت و حاشیه نشینی روستاییان به شهر کرمان شد. نهایتا رونق اقتصادی منطقه به واسطه گلزارها، امروزه باعث مهاجرت معکوس ساکنین از کرمان به لاله زار گردیده است. در سال ۱۳۸۸ بنا به نیت خیر بنیانگزاران، در زمان حیات ایشان نصـف سهـام شـرکت به بنیاد خیـریه فرهنـگی و تربیــتی صنـعـتی واگـذار گـردید و اکنـون درآمد حـاصله برای حمـایت و رشــد ۲۲۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست در کرمان و بم استفاده می‌شود «نخستین واحد کشت و تولید محصول ارگانیک در ایران» این شــرکت با پشتکار و رعــایت دقیـق اصـول کشـت ارگانیــک گلستان های محمّدی و نیز رعایت استانداردهای تولید ارگانیک در فرایند استحصـال گـلاب و روغـن گل سـرخ و نیز بسته بندی در شیشه های مرغوب به عنوان نخستین واحد کشت و صنعت در کشـور نشـان ارگانیــک را از انجمـن خـاک انگـلستــان، یکی معتبرترین نهادهای بین المللی در زمینه ارگانیک، در سال ۱۳۷۸دریافت کرد.

گلاب زهرا
مشاهده محصولات

گلاب زهرا / کیفیت مثال زدنی

عرضه گلاب و عرقیات مرغوب و با کیفیت از اصول استراتژیک «گلاب زهرا» و نقطه تمایز اصلی در قیاس با دیگر فعالان این حوزه است. این امر مهم حاصل رعایت اصول اخلاقی در تجارت، اجرای سیستم کنترل کیفی مؤثر و دقیق آب و خاک، خرید ماده اولیه و رعایت آن حتی تا محصول نهایی است.

ابتدا هنگام تحویل گل و گیاه در کارخانه، کیفیت و طراوت آن تأیید و پس از آماده سازی دستگاه های تقطیر بر اساس اصول بهداشتی، با تنظیم دما و فشار بخار عصاره گل و گیاه گرفته و به مخازن منتقل می شود. با انجام آنالیز آزمایشگاهی غلظت، شفافیت، سلامت ، بو و طعم محصول کنترل و تأیید می گردد. برای اطمینان و کنترل بیشتر، نمونه محصول برای آزمایشگاه مستقلی نیز ارسال و در نهایت همه عرقیات قبل از بسته بندی پاستوریزه شده و از محصول نهایی جهت تأیید اصول کیفی و بهداشتی نمونه برداری می شود.