مسئولیت اجتماعی – گلاب زهرا، افتخار ما اعتبار بین المللی و کیفیت مثال زدنی

در سال ۱۳۵۶ بود که نخستین پاجوشها از کاشان وارد منطقه شد و پس از به بار نشستن گلهای محمدی و نصب چند دیگ تقطیر سنـتی فعـالیت شـرکت آغـاز شد. اکـنـون به همـت بنیـانگـزاران و پرسنل دلسـوز، پس از گذشت چهار دهه، گـلاب زهـرا بزرگترین واحد تولید گلاب گیری در کشور می باشد کشت گل محمدی درست زمانی به منطقه وارد شد که کشاورزان به کشت خشخاش روی آورده بودند. بنیانگزاران شرکت به کشاورزان منطقه گل کاری را آموختند و با پرداخت وام های قرض الحسنه و قـول خـرید تمـامی گل های حـاصله، به تشـویـق توسعـه کـشت گل محمدی پرداختند. با احترام به تعهد بانیان خویش، به منظور تأمـین معـیشـت کشـاورزان شـرکت کماکان به تعهــد خـرید تمـام گل‌های عرضه شده کشاورزان پایبند است. توسعه کشت گل محمدی در منطقه لاله زار در ارتقاء درآمد و رفاه کشاورزان زحمت کش تاثیر مهمی داشت و مانع مهاجرت و حاشیه نشینی روستاییان به شهر کرمان شد. نهایتا رونق اقتصادی منطقه به واسطه گلزارها، امروزه باعث مهاجرت معکوس ساکنین از کرمان به لاله زار گردیده است. در سال ۱۳۸۸ بنا به نیت خیر بنیانگزاران، در زمان حیات ایشان نصـف سهـام شـرکت به بنیاد خیـریه فرهنـگی و تربیــتی صنـعـتی واگـذار گـردید و اکنـون درآمد حـاصله برای حمـایت و رشــد ۲۲۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست در کرمان و بم استفاده می‌شود «نخستین واحد کشت و تولید محصول ارگانیک در ایران» این شــرکت با پشتکار و رعــایت دقیـق اصـول کشـت ارگانیــک گلستان های محمّدی و نیز رعایت استانداردهای تولید ارگانیک در فرایند استحصـال گـلاب و روغـن گل سـرخ و نیز بسته بندی در شیشه های مرغوب به عنوان نخستین واحد کشت و صنعت در کشـور نشـان ارگانیــک را از انجمـن خـاک انگـلستــان، یکی معتبرترین نهادهای بین المللی در زمینه ارگانیک، در سال ۱۳۷۸دریافت کرد.

گلاب زهرا

مشاهده محصولات

گلاب زهرا / مسئولیت اجتماعی

تأمین منافع عمومی و حفاظت از محیط زیست، از آغاز تاکنون در تفکر بنیانگذاران جاری بوده و تبدیل به یک فرهنگ در «گلاب زهرا» شده است.

به دنبال تعهد بنیانگذاران به کشاورزان مبنی بر خرید گلها با قیمت مناسب، هم اکنون نیز گل همه کشاورزان خریداری می شود و اجر زحمات آنان تأمین می گردد. نیز «گلاب زهرا» از طریق وامهای قرض الحسنه، همواره حامی این قشر زحمتکش بوده و در نتیجه این حمایت و تلاش بی وقفه در توسعه کشاورزی گل محمدی، منطقه لاله زار مهاجرت معکوس را تجربه کرده است. بدین ترتیب، اهالی به جای کوچ به حواشی شهرها ترجیح داده اند از طریق کشت گل محمدی به امرار معاش بپردازند.

هر ساله نیمی از درآمد شرکت به «بنیاد خیریه فرهنگی تربیتی صنعتی» به عنوان سهام دار اصلی گلاب زهرا جهت تعالی و حمایت از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست کرمان اختصاص داده می شود.گواهی «صداقت در تجارت» انجمن خاک انگلستان، به دلیل شفافیت و اعتماد در تولید و فروش محصولات، توجه به محیط زیست و تأمین منافع تمامی ذینفعان از موفقیت های اجتماعی و سبب فخر و مباهات «گلاب زهرا» است.